ads

SAYISALDAN EŞİT AĞIRLIĞA GEÇMEK
SAYISALDAN EŞİT AĞIRLIĞA GEÇMEK, SAYISALDAN EŞİT AĞIRLIĞA GEÇMEK İSTİYORUM, REHBERLİK, SAYISALDAN EŞİT AĞIRLIĞA GEÇMEK İÇİN NE YAPMALIYIM, sayısal bölümünden, alandan eşit ağırlık bölümüne geçme


Değerli www.onedebiyat.net takipçileri. 
Son zamanlarda mail adresimize ve yorum alanlarımıza yazılan ve sürekli rehber öğretmenimize sorulan bir sorunun cevabı için bu yazımızı hazırladık.. 
Özellikle 12.sınıf öğrencilerinin sorduğu soru şu: 11.sınıfı sayısal okudum ve matematik yapamıyorum 12.sınıfta alan değişikliği yapıp eşit ağırlığa geçeyim mi ?
 Bizler bu soruya bir rehber öğretmen gözüyle sizin için yazı hazırladık..

BU KONUDA EN ÇOK SORULAN SORULAR
1) daha 1. dönem bitmedi, önümde 2 sene var. çok mu geç kaldım? eşit ağırlığa geçersem kazanabilir miyim?
2) sosyoloji, psikoloji ne derecede zor? halledebilir miyim? kaç soru geliyor ygsde? (lys3 gireceğim için orada sosyoloji psikoloji falan yok.)
3) sınıf değiştirdiğimde bu sene aldığım fizik, kimya, biyoloji notları silinecek değil mi? okulun vereceği puanda değişim olur mu?
4) eşit ağırlık okuyan, hukuk okuyan arkadaşlar ne öneriyorlar?

PEKİ ALAN DEĞİŞİKLİĞİNİN FAYDASI
*Eğer sayısalda mutsuz iseniz bunu devam ettirmeye gerek yok.
*Sayısal derslerini yapamıyor ve başarısız bir profile sahipseniz bunu düzeltebilirsiniz.
*Kendi zihninize yatan ve yapabileceğinize inandığınız bölüme geçmeli ve orada başarılı olmalısınız.
*Bu alanda gördüğünüz derslerin sorularını sınavda yaparak fazla puan alma

PALAN DEĞİŞİKLİĞİNİN ZARARLARI
*Alıştığınız sınıftan gideceksiniz , yeni bir ortam
* Görmediğiniz derslerin olması
*Ya da yüzeysel gördüğünüz derslerin öneminin artması (edebiyat gibi)
*Başarısızlığınızın devam etmesi

İŞTE BU KONUDA BİR ÖĞRENCİNİN YAŞADIKLARI
👇👇👇👇ben geçen yıl aralık ayında filan senin gibi değiştirmek istedim. sonra oturdum düşündüm taşındım anladım ki en iyisi kalmak kendi alanımda. çünkü çok üst bir öğrenci değildim her türlü orta sıralara oynayacaktım. baktım ki madem durum bu fen de kalırsam daha çok şansım olur dedim. şimdi harita mühendisiyim. mesleğim gzel iş imkanım da iyi. ha dersen çok mu seviyorsun , cevabım hayır. ama sevebilir miyim evet. zaten bu mesleği seçerken danıştığım bir harita mühendisi bana şöyle söylemişti.(adam çok neşeli pozitif bir adam, kazancıda yerinde) sormuştum ona işte mesleğinizi seviyor musunuz deiye. adam bana şöyle söyledi evet seviyorum, gerçi ben hangi bölümü okursam okuyayım onu sevecektim bu oldu bunu sevdim dedi. durum böyle memlekette meslek durumları ortada yine de karar sana kalmışPost a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS