ads

Toplumsal değerler kişilerin düşünce tutum ve davranışlarını nasıl etkiler
Toplumsal değerler kişilerin düşünce tutum ve davranışlarını nasıl etkiler

onedebiyat.net 'in değerli öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Her dönem olduğu gibi yeni dönemde de kitap cevepları,konu anlatımı,pdf ders notları ile sizlerin yanınızdayız..

Bu sayfamızda …Toplumsal değerler kişilerin düşünce tutum ve davranışlarını nasıl etkiler  sorusu  üzerine bir yazı yazacağız.

Sizde eğer aklınıza takılan-cevabını bulamadığın-merak ettiğiniz bir soru varsa mail adresinden veya sayfa altındaki yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..
onedebiyet = on numara edebiyat

YAZIMIZ 
Toplumsal değerler kişilerin düşünce tutum ve davranışlarını nasıl etkilerToplumsal değerler kültür, ahlak temelinde gelişen ve değişen tutumlar olarak bilinmektedir. Bu tutum ve değerler zaman içinde din, dil, ırk özelliklerinin birleşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Üzerinde yaşanılan coğrafya ve içinde bulunan toplum insanların hayatlarında duygu, düşünce ve tutum ve davranışların şekillenmesinde etkili olmaktadır.

Toplumsal değerler kişilerin düşünce, tutum ve davranışlarını doğrudan etkiler. İnsanların birbirine saygılı olduğu toplumlarda suç oranı azdır. Hukukun hiçe sayıldığı toplumlarda da suç oranı fazladır. Bu genel toplum özellikleri olsa da iş yerleri, okullar gibi toplum parçaları olan insanların ortak kullanım alanlarında da bu şekilde ortaya çıkmaktadır.


Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS