ads

 Bir milletin kültürel değerleri nesilden nesile nasıl aktarılır?


Bir milletin kültürel değerleri nesilden nesile aktarılması, Bir milletin kültürel değerleri nesilden nesile nasıl aktarılır?onedebiyat.net değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevepları,konu anlatımı,pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için Bir milletin kültürel değerleri nesilden nesile nasıl aktarılır?  üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

onedebiyat--- on numara   edebiyat

destek olmak için lütfen paylaşınızKültür, bir toplumun duyuş, anlayış ve prensiplerinin zaman içinde olgunlaşarak varlığını koruması ve toplum kimliğinin oluşmasıyla meydana gelmektedir. Kültür değerleri norm ve tutumlar olarak nesilden nesle aktarılmaktadır. Bunun için eğitim en önemli araçlardan biri olarak kabul edilmektedir.

Kültür değerlerinin eğitim yoluyla gelecek nesillere aktarılması söz konusu olmaktadır. Eğitim kişilerin bilgi, birikim ve yeteneklerinin kültür yoluyla topluma faydalı hale getirilmesi anlamına gelir. Eğitim sayesinde insanlar içinde yaşadıkları toplumun bir parçası olarak toplumsal sorumlulukların yerine gelmesi adına görev alırlar. Bunu da kendi kültürlerini yaşayarak gerçekleştirirler. Bu nedenle kültür ve eğitim ayrılmaz iki parça olarak kabul edilir.


Bir milletin kültürel değerleri nesilden nesile nasıl aktarılır? 

  • Sözlü ve yazılı edebiyat
  • Gelenek ve görenekler
  • Dil, din
  • Eğitim
  • Aile ve sosyal çevre
  • Tarihi kayıtlarla
  • Müzik gibi yollarla kültür nesilden nesile aktarılır.


Bir milletin kültürel değerleri nesilden nesile nasıl aktarılır?

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS