ads

  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,


değerli onedebiyat.net takipçileri..


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..

Bu sayfamızda sizler için 12. Sınıf ANKA YAYINLARI Edebiyat Kitap Cevapları  paylaşacağız. 


Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

onedebiyat= on numara - edebiyat

destek olmak için lütfen paylaşınız


KAYNAK: derskonum.com


12. Sınıf ANKA YAYINLARI Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 42


DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

.

.

 

.Dönüp bakmak istedim. Belki de çok istediğim için dönüp bakamadım. Olabilir. Gökten bir kuş, hişt hişt ederek geçmiştir. Arkamdan yılan, tosbağa, bir kirpi geçmiştir. Bir böcek vardır belki, hişt hişt diyen.

– Hişt, hişt, dedi yine.

(...)

Sait Faik ABASIYANIK, Hişt Hişt

Sait Faik Abasıyanık’ın Hişt Hişt adlı hikâyesinden verilen bölüm ile Sancho’nun Sabah Yürüyüşü hikâyesini tür ve anlatım yönlerinden karşılaştırınız.


10. Hikâyede alçak gönüllülük ve sadakat değerleri üzerine neler söylenmiştir? Sizce bu değerlerin ruh huzurumuzu sağlamaktaki rolleri nelerdir?


11. Metinde geçen “feldmareşal, rölöve, senkope, kordiplomatik, varyant, asorti, şoson, diyalekt, snop, küşayiş, orji” kelimelerinin doğru telaffuzuna yönelik çalışmalar yapınız.


12. Haldun Taner’in biyografisini okuyunuz. Metni yazar-eser ilişkisine göre inceleyiniz.

.

.

.


12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS