ads

   11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları GEZEGEN YAYINLARI 2021 2022

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları GEZEGEN YAYINLARI, 11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 11. Sınıf Gezegen Yayınları Edebiyat Kitap Cevapları,


ONEDEBİYAT.NET ' in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevepları,konu anlatımı,pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 11. Sınıf GEZEGEN YAYINLARI Edebiyat Kitap Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız.  


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

on edebiyaton numara edebiyat

destek olmak için lütfen paylaşınız


11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları GEZEGEN YAYINLARI Sayfa 

DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ.
11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları GEZEGEN YAYINLARI Sayfa 77
.
.
.Hazırlık
Hazırlık

1. Dünya edebiyatında olduğu gibi Türk edebiyatında da aşk, yaşama sevinci ve ölüm temalarının sıkça işlenmesinin nedeni nedir?

  • Cevap: Çünkü bu Dünya’da bazı konular evrensel temalardır. Evrensel temalar bütün şairler tarafından kullanılan aynı zamanda da Dünya’nın her tarafındaki okur tarafından ilgiyle okunan temalardır. İnsanın olduğu her yerde bu temalar kullanılmaya devam edecektir.

2. “Recaizade’de sadece sızlanmadan ibaret olan ölüm, Hamit’te hayatın karşıtı olarak hayatı büsbütün cazip kılan, kurcalanacak bir sırra dönüştür.” (İnci Enginün) sözünden ne anladığınızı söyleyiniz.

  • Cevap: Ölüm, her insan için bir gerçek olmasına rağmen her insanda farklı duygular uyandırır. Kimisi ölümden korkusunu işlerken kimisi ise ölümün gizi üzerinden ölümü anlatmayı tercih eder. Bu sözde de iki farklı şairin ölüm hakkındaki farklı görüşü anlatılmaktadır.
.Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS