ads

     9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI 2021 2022

9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI, 9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 9. Sınıf Öğün Yayınları Edebiyat Kitap Cevapları,değerli onedebiyat.net takipçileri.


ONEDEBİYAT.NET'İN  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI 2021 2022 üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

onedebiyat= on numara - edebiyat

destek olmak için lütfen paylaşınız


KAYNAK: derskonum.com9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI Sayfa 

.DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI Sayfa 76
.3. Etkinlik
.“Adalet kalmadı hep zulüm doldu,
Geçti şu baharın gülleri soldu,
Dünyanın gidişi acayip oldu,
Koyun belli değil, kurt belli değil.”
Âşık Ruhsati, Âşık Ruhsati Hayatı ve Şiirleri, haz.: Eflatun Cem Güney
Âşık Ruhsati’ye ait bu şiir ile Emmoğlu şiirini ait oldukları gelenek bakımından karşılaştırınız. Aşağıdaki tabloyu uygun şekilde doldurunuz.

  • Cevap:

➢ Âşık Ruhsati’nin Şiiri Ait Olduğu Gelenek: Aşık Ruhsati’nin ait olduğu gelenek Halk edebiyatının aşık edebiyatı kısmıdır. Bu gelenekte açık bir söyleyiş ve ahenkli bir şiir göze çarpar.


➢ Emmoğlu Ait Olduğu Gelenek: Emmoğlu şiiri ise daha çok Cumhuriyet Sonrası bireysel şiirin özelliklerini taşımaktadır. Şairler bu dönemde daha kapalı bir anlatıma ve bireysel bir tarza sahiptir.


3. Etkinlik
Seçtiğiniz bir şiiri sınıfta ses akışına uygun bir şekilde okuyunuz. Ses akışına dikkat etmenin duyguları yansıtma konusundaki etkisini tartışınız.
.
.
.

9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS