ads

  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,

12-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-anka-yayinlari-sayfa-15

değerli onedebiyat.net takipçileri..


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..

Bu sayfamızda sizler için 12. Sınıf ANKA YAYINLARI Edebiyat Kitap Cevapları  paylaşacağız. 


Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

onedebiyat= on numara - edebiyat

destek olmak için lütfen paylaşınız


KAYNAK: derskonum.com


12. Sınıf ANKA YAYINLARI Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 


DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

.

.

.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 152 Cevapları Anka Yayınevi

12. Araba Sevdası romanında görüldüğü gibi Tanzimat’ta işlenen yanlış Batılılaşma temasının Cumhuriyet Dönemi’nde Saatleri Ayarlama Enstitüsü gibi birçok eserde işlenmeye devam edilişini nasıl açıklayabiliriz? Yorumlarınızı sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap:

13. Hayri İrdal’ın yapılanları gülünç bulmasına rağmen Saatleri Ayarlama Enstitüsündeki görevine devam ediyor olmasını etik buluyor musunuz? Niçin?

  • Cevap:

14. “Romanın tümüne egemen bir duygudan söz etmek gerekirse buna ‘abes’in duygusu diyebiliriz. ‘Saçma’, yaşamın kendisinde vardır ve İrdal hayatı boyunca buna sık sık tanık olur. Fakat ayrıca, Türk toplumunun karşılaştığı uygarlık sorununun yarattığı bölünme, bu toplumu rasyonel olmayan davranışlara ve saçma tutumlara iter ve romanda genel çizgileriyle hiciv, toplumun bu yüzden içine yuvarlandığı ‘abes’i, İrdal’ın bir gözlemci olarak sergilemesiyle sağlanır. Birbirini izler saçma şeyler.” (Berna MORAN, Türk Romanına Eleştirel Bir Bakış 1)

Metinde yukarıdaki eleştiride açıklanan “abes” davranış ve tutumlara örnekler gösteriniz.

  • Cevap:

15. Sizce günümüzde hâlâ iki uygarlık arasında kalmış bir toplum olmanın sorunlarını yaşıyor muyuz? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap:

.

.


DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS