ads

     9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI 2021 2022

9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI, 9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 9. Sınıf Öğün Yayınları Edebiyat Kitap Cevapları,değerli onedebiyat.net takipçileri.


ONEDEBİYAT.NET'İN  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI 2021 2022 üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

onedebiyat= on numara - edebiyat

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

KAYNAK: derskonum.com


9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI Sayfa 

.DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 154 Cevapları Öğün Yayınları

Metne Hazırlık

1. Tiyatroda seyrettiklerinizi düzyazı ile ifade edip edemeyeceğinizi nedenleriyle belirtiniz.

  • Cevap: Edemeyiz. Çünkü tiyatro gösteri sanatıdır. Oradaki jest ve mimikleri istediğimiz kadar düzyazı şeklinde aktarmaya çalışalım aynı etkiyi okurda ya da izleyicide uyandırmak neredeyse mümkün değildir.

2. “Bir ülkeyi tasarlamak başka, onu gerçekleştirmek başkadır.” Turan Oflazoğlu, Tarih ve Tiyatro Turan Oflazoğlu’nun bu sözünden ne anladığınızı açıklayınız.

  • Cevap: Düşünce eyleme geçmediği sürece sadece fikir olarak kalır. Yani bizler hayalimizde bir çok şeyi kurabiliriz oysa gerçek yaşamda bunu gerçekleştirme işine gelince ne yazık ki düşündüğümüz gibi olmayabilir. Bu sözle anlatılmak istenen de budur.

3. Eserlerinde tarihî konuları işleyen yazarlar, gerçekleri olduğu gibi aktarmak zorunda mıdır? Neden? Tartışınız.

  • Cevap: Hayır değildir. Çünkü edebi eser kurgusaldır. Yani ne kadar gerçeklerden etkilense yararlansa da yazar onu kendi hayal dünyasına göre yeniden oluşturur. Bunu yaparken de sanatın getirdiği özgürlüğünü kullanır.

4. Sizce Türk sinemasında Karagöz tipiyle benzerlik gösteren tip/tipler var mıdır? Açıklayınız.

  • Cevap: Vardır. Örneğin Kemal Sunal’ın Şaban tiplemelerinin olduğu filmlerde Şaban2ın Karagöz gibi çoğu zaman okuma yazma bilmediği halde iyiliği saflığı ve zekasıyla her zaman kazandığını görebiliriz.
.
.
.
.

9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS