ads

     9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI 2021 2022

9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI, 9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 9. Sınıf Öğün Yayınları Edebiyat Kitap Cevapları,değerli onedebiyat.net takipçileri.


ONEDEBİYAT.NET'İN  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI 2021 2022 üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

onedebiyat= on numara - edebiyat

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

KAYNAK: derskonum.com


9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI Sayfa 

.DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Destek olmak için lütfen LİNK PAYLAŞINIZ. :)
.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 168 Cevapları Öğün Yayınları

Metne Hazırlık

1. Çağımız kültürünün gençlik üzerinde olumsuz etkileri olduğunu düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi paylaşınız.

  • Cevap: Evet olumsuz etkisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü sosyal medya kültürü özellikle Tik Toc vari paylaşımlar gençliğin okumamasına tembelleşmesine neden olmaktadır. Gençliğimiz yoz bir kültürün etkisi altındadır.

2. Güldürürken aynı zamanda düşündüren oyunları izlemeyi sever misiniz? Açıklayınız.

  • Cevap: Severim. Çünkü boş yere gülmek yerine aynı zamanda gülerken bana bir şey katmasını da isterim. Zaman bizim için en değerli şey çünkü.

3. Günümüzde gençlerin sorunları nelerdir? Belirtiniz.

  • Cevap: Gençlik özellikle sosyalleşme anlamında çok fazla imkana sahip değil. Gidebilecekleri ücretsiz tiyatrolar, sinemalar ya da benzer sanatsal faaliyetler neredeyse yok. Ayrıca ekonomik kriz ve işsizlik de gençleri en çok zorlayan sorunlardır.

4. Sizce bir tiyatro metninde izleyiciye verilmek istenen mesaj, yazıldığı ve oynandığı döneme göre farklılık gösterir mi? Nedenini açıklayınız.

  • Cevap: Elbette gösterir. Çünkü her oyun kendi döneminin gerçekliğiyle izleyiciyle buluşur. Geçmişin dili, dünyaya bakış açısı ve gerçekleri ile günümüzün gerçekliği, hayata bakış açısı şartları aynı değildir.
.
.
.

9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS