ads

 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023,10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,
onedebiyat.net'in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023 üzerine bir paylaşım yazacağız. 


KİTABIN PDF si İÇİN TIKLAA

CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

.
.Metne Hazırlık

1. Bir toplumun kültürel ve sosyal hayatındaki değişiklikler, o toplumun edebiyatında da değişikliklere yol açar mı? Niçin?

  • Cevap: Toplumsal değişme, en genel anlamda bir toplumu toplum yapan asıl unsurlarda farklı zamanlarda, farklı hızlarda, farklı yönlerde ve farklı boyutlarda meydana gelen değişmedir. Ancak asıl değişmeyi mümkün kılan sosyal yapıyı oluşturan kültür, din, dil, ekonomi, teknoloji gibi unsurlarda meydana gelen farklılaşmalardır. Bu tür değişimler ayna görevi gören edebiyatta da büyük değişim ve etkilere neden olabilmektedir.

2. Kuşaklar arasındaki kültürel sürekliliğin sağlanmasında edebiyatın rolü nedir? Açıklayınız.

  • Cevap: Kültürel aktarım, deneysel olarak araştırılabilir seçme ve tahsis etme süreçlerinin yanı sıra aktörleri ve medyası aracılığıyla yabancı kültürlerden ögelerin kendi kültüründe varlığına odaklanır. Bir toplumda nesilden nesile sözlü olarak aktarılan kültüre halk kültürü ya da folk kültür denir. Edebiyat bu aktarımda hem sözlü hem de yazılı olarak en iyi aktarım yapılan sanattır.
....

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS