ads

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023,10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,
onedebiyat.net'in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023 üzerine bir paylaşım yazacağız. 


KİTABIN PDF si İÇİN TIKLAA

CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

.
..Metni Anlama ve Çözümleme

1. Paskal’la Eftalya’yı ilişkilendiren olaylar nelerdir?

Cevap: Paskal ile Eftalya’yı ilişkilendiren olaylar  Paskal’ın Eftalya’ya duyduğu sevgi ve aşk. Paskal’ın şişman ve yoksul olmasına karşın, Eftalya’nın oldukça genç, güzel bir kız olması ve varlıklı bir aileden gelmesi. Eftalya’nın evli olması. Paskal’ın aşkından intihar etmesi.

2. Kahramanların ruh hâliyle olayların geçtiği zaman ve mekân unsurları arasında nasıl bir ilişki vardır? Buradan hareketle olayların gelişiminde zaman ve mekânın nasıl bir işleve sahip olduğunu söyleyiniz.

  • Cevap: Kahramanların ruh halleri zaman ve mekan arasında bağlantılıdır. Paskal’ın sahnesi ve Eftalya’nın her zaman izlediği oyunda oturduğu yer… Bunlar olayların gelişiminde statüyü belirleyen ve kahramanların durumlarını ifade eden bir noktadadır.

3. Metnin temel çatışmasına kaynaklık eden psikolojik çatışmanın Paskal’ın toplumsal statüsüyle nasıl bir ilişkisi vardır?

  • Cevap: Paskal’ın Eftalya’ya duyduğu aşkın gizliliği kimsenin bilmemesi ile birlikte yine Paskal’ın üzülmesine rağmen ona gülmeye devam eden seyircilerin onu sadece güldüren biri olarak tanımasına ve diğer duygularından uzak olduğunu zannetmeleri Paskal’ın toplumdaki statüsüyle arasında bir ilişki oluşturur.

4. a. Metindeki açık ve örtük iletileri belirleyerek aşağıdaki noktalı yerlere yazınız.

  • Cevap:

b. Belirlediğiniz iletilerle ilgili değerlendirmelerinizi gerekçesiyle birlikte sözlü olarak ifade ediniz.

Metindeki Açık İletiler

  • Cevap: Paskal’ın güldüren Eftalya’nın eğlenen ve gülen birisi olması

Metindeki Örtük İletiler

  • Cevap: Paskal’ın duyguları ve Eftalya’ya duyduğu aşk
.
....

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS