ads

 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023,10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,
onedebiyat.net'in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023 üzerine bir paylaşım yazacağız. 


KİTABIN PDF si İÇİN TIKLAA

CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

.
.
10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları SAYFA-70

METNE HAZIRLIK 

1. İslamiyet öncesi Türk şiirinde aşk, doğa ve yiğitlik temalarının sıkça işlenmesinin sebebi sizce nedir?
CEVAP: O dönemde Türk milleti ve diğer milletler genellikle göçebe yaşamışlar ve doğa ile iç içe bir hayat sürdürmüşlerdir. Doğanın insan hayatındaki yeri çok büyüktür. Bu yüzden doğa geniş yer kaplar.. Yiğitlik, kahramanlık konuları ise dönem ve millet yapısı gereği savaşların çok yaşandığı dönemdir ve bu yüzden çok işlenir. Aşka gelince, aşk; her dönem çokça işlenen tema olmuştur.. Edebiyatın var olduğundan bu yana en çok işlenen temadır.

2. Şiirle müziğin ortak özellikleri nelerdir? Açıklayınız.

....

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS