ads

  10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023


10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,onedebiyat.net'in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023 üzerine bir paylaşım yazacağız. 


KİTABIN PDF si İÇİN TIKLAA

CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

.
.
.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Düşler Yayınları Sayfa 48

7. Metinden hareketle aşağıdaki tabloya istenen bilgileri yazınız.

MESNEVİ

Anlatıcı

  • Cevap: Yazar- Şeyyad Hamza

Bakış Açısı

  • Cevap: İlahi Bakış Açısı

Metinden Örnekler

  • Cevap: Mısır ehli kamusı eşitdiler / Cümlesi Yûsuf’a karşu gitdiler

Metinden Örnekler

  • Cevap: Secdeden götürdi başın ağlayu /  Oldı hayrân anı gören tanlayu

8. Şeyyad Hamza’nın “Yûsuf ve Zelîhâ” adlı mesnevisi, 13. yüzyılın dinî ve fikrî hayatına uygundur. Sade bir Oğuz Türkçesiyle yazılmıştır. Eserin en önemli yönü dilidir. Eser, Eski Anadolu Türkçesinin ses ve şekil özelliklerini büyük ölçüde aksettirir. Eserin konusu Kur’an’dan alınmıştır. Esere, tasavvuf anlayışı egemendir.

Bu bilgilerden hareketle metinden Şeyyad Hamza’nın edebî kişiliği ve sosyal konulardaki görüşleriyle ilgili olarak neler yansımaktadır?

  • Cevap: Tasavvuf anlayışı egemen olduğu için metne de yansımıştır.
....

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS