ads

 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023,10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,
onedebiyat.net'in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023 üzerine bir paylaşım yazacağız. 


KİTABIN PDF si İÇİN TIKLAA

CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

.
.
..

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Düşler Yayınları Sayfa 92

Metne Hazırlık 

1. Övgü ve yerginin hayatınızdaki etkileri nelerdir?

  • Cevap: Birisi beni övdüğünde çok hoşuma gitmektedir. Ancak bazen fazla övdüklerinde bunun yapmacık olduğunu düşünüyorum. Yergi ise eğer olumlu yapıcı bir şekilde yapılıyorsa ben de kayda değer alarak kendimi geliştirebiliyorum.

2. Övgü ve yergiye en fazla konu olan kişilerin devlet büyükleri olmasının nedenleri sizce nelerdir?

  • Cevap: Çünkü devlet büyükleri hem maddi hem de manevi olarak güçlü insanlardır. Bu insanlara yapılacak övgü karşılığını hemen bulurken onların aldıkları sorumluluktan dolayı da olumsuz durumlarda onların yerilmesi de o kadar normaldir.
.
....

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS