ads

  10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023


10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,onedebiyat.net'in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023 üzerine bir paylaşım yazacağız. 


KİTABIN PDF si İÇİN TIKLAA

CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

.
.

.
SAYFA- 16

Metne Hazırlık

 

1. Aynı dili konuşan toplumların farklı alfabeler kullanmalarının sebepleri neler olabilir? Açıklayınız.

  • Cevap: Aynı dili konuşan toplumların farklı alfabeler kullanmalarının sebepleri dinî etkiler, coğrafî farklılık, tarihî ve siyasî süreçler, kültürel farklılıklar ve içerisinde bulunduğu toplumun yapısı olarak sıralayabiliriz.

2. Yazı dilinin toplumsal yaşama etkileri ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

  • Cevap: Yazı dilinin özellikle dil kurallarına özen gösterilmesi, sözcükler arasındaki anlam ilişkilerinin, sözdiziminde ve cümlelerde doğru kullanıma verilen değer bakımından yaşamın geneline etkilidir. Bu bireyler arasındaki ilişkileri ve toplumdaki iletişim şekillerinin değerini belirleyicidir.
.
....

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS