ads

  10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023


10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,onedebiyat.net'in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023 üzerine bir paylaşım yazacağız. 


KİTABIN PDF si İÇİN TIKLAA

CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

.
.SAYFA- 19

 

Aşağıdaki konulardan birini seçerek konuyla ilgili okuma ve araştırma yapınız. Yazacağınız konuyla ilgili bilgi, gözlem, düşünce, duygu ve izlenimlere yönelik notlar tutunuz. 9. sınıfta öğrendiğiniz hazırlık, plan, taslak metin oluşturma, düzeltme-geliştirme ve paylaşmadan oluşan yazma aşamalarına dikkat edi­niz. Seçtiğiniz konunun dışına çıkmamak için konunun düşünsel sınırlarını belirlemeniz gerekir.Yazıları­nızı bağımsız kâğıtlara ya da defterinize yazabilirsiniz.

                        Yazının Gelişimi

                        Türk Yazı Sanatı

                        Alfabeler

                        Edebiyat ve Din

                        Edebiyat ve Dil

 

B) UYGULAMA

 Peyami Safa’nın “İyi Yazı; Kötü Yazı” metninde üzerinde durduğu hususlara dikkat ederek seçtiği­niz konuyla ilgili bir yazı yazınız.

Yazma esnasında seçtiğiniz konunun dışına çıkmamaya dikkat ediniz. Yazınızda kullandığınız kaynak­ları, yaptığınız alıntıları belirtmeniz gerekir. Bunları belirtme şeklinize karar veriniz.

Ürettiğiniz yazıların hukuki ve ahlaki sorumluluğunun size ait olduğunu unutmayınız.

Hazırladığınız yazıyı sınıf veya okul panosunda sergileyebilirsiniz.

.
....

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS