ads

  10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023


10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,onedebiyat.net'in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023 üzerine bir paylaşım yazacağız. 


KİTABIN PDF si İÇİN TIKLAA

CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

.
.SAYFA- 31

 

Metni Anlama ve Çözümleme

 

1. Deli Dumrul babasından yüz bulmayıp sürdü anasına geldi

Benden aziz benden sevgili anandır

Okuduğunuz metinden alınan bu cümlelerde altı çizili kelime gruplarının anlamını cümlenin bağlamın­dan hareketle tahmin ediniz. Tahminlerinizi TDK’nin Türkçe Sözlük’ünden kontrol ediniz.

Cevap:

 

 

 

2. Okuduğunuz metne göre Deli Dumrul ve Azrail hangi özelliklere sahiptir? Aşağıdaki tabloya yazınız.

Cevap:

 

3. Deli Dumrul, Azrail’e niçin kafa tutmuştur?

Cevap:

 

 

 

4. Okuduğunuz metindeki olayı özetleyiniz.

Cevap:

 

 

 

5. Metinde günlük konuşma dilinden yararlanılması, sık sık betimlemelere başvurulması, kafiyeli ve eş anlamlı kelimelere yer verilmesi, hitaplardan yararlanılması metnin içeriğine nasıl bir katkıda bulunmuştur?

Cevap:

 

 

 

6. Metnin anlatıcısı kimdir? Bu anlatıcıya ve bakış açısına, metindeki ifadelerden örnekler veriniz. Seçi­len anlatıcı ve bakış açısı anlatımı nasıl etkilemiştir?

Cevap:

....

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS