ads

 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023,10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,
onedebiyat.net'in değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023 üzerine bir paylaşım yazacağız. 


KİTABIN PDF si İÇİN TIKLAA

CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023


.Diğer tüm sayfalar için TIKLAAAA
.
....

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Düşler Yayınları Sayfa 216

Metne Hazırlık

1. Gezip gördüğünüz yerlerden sizi en çok etkileyen neresidir? Neden?

  • Cevap: Gezip gördüğüm yerlerden beni en çok etkileyeni İstanbul’dur. İstanbul’un tarihi ve doğal güzellikleri nedeniyle şehirden çok etkilendim.

2. Gezi yazılarının birer öğretici metin olarak kabul edilmesi bu türün hangi özellikleri ile ilgilidir? Açıklayınız.

  • Cevap: Gezi yazıları, yazarın bir yerleri ziyaret edip oradaki deneyimlerini, gördüklerini, yaşadıklarını yazdığı yazılardır. Bu nedenle gezi yazıları, yazarın keşfettiği yerler ve yaşadığı deneyimleri paylaştığı bir platformdur. Bu yazılar, okuyucuların ilgisini çeken, bilgilendirici ve eğlendirici bir içerik olabilir. Gezi yazıları, yazarın keşfettiği yerler hakkında bilgi veren, rehber niteliğinde de olabilir. Bu nedenle gezi yazıları, birer öğretici metin olarak kabul edilebilir.

Gezi yazılarının birer öğretici metin olarak kabul edilmesi, aşağıdaki özellikleriyle ilgilidir:

 Bilgilendirici: Gezi yazıları, yazarın keşfettiği yerler hakkında bilgi veren, rehber niteliğinde olabilir. Bu nedenle gezi yazıları, okuyucuların ilgisini çeken, bilgilendirici bir içerik olabilir.

➢ Öğretici: Gezi yazıları, yazarın keşfettiği yerler hakkında bilgi verir. Bu bilgi, okuyucuların farklı yerleri keşfetme, keşfedilen yerler hakkında bilgi sahibi olma ve yeni şeyler öğrenme fırsatı sunar. Bu nedenle gezi yazıları, öğretici metinler olarak kabul edilebilir.

➢ Eğlendirici: Gezi yazıları, yazarın keşfettiği yerler ve yaşadığı deneyimleri paylaştığı yazılardır. Bu nedenle gezi yazıları, yazarın anlatımı ve keşfettiği yerler hakkındaki bilgileriyle eğlendirici olabilir.

➢ İlginç: Gezi yazıları, yazarın keşfettiği yerler hakkında bilgi veren, rehber niteliğinde olabilir. Bu yazılar, yazarın keşfettiği yerler ve yaşadığı deneyimleri paylaştığı yazılardır. Bu nedenle gezi yazıları, ilginç ve keşfedilmeyi bekleyen yerler hakkında

10. Sınıf Düşler Yayıncılık Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 216
10-sinif-edebiyat-ders-kitabi-cevaplari-dusler-yayincilik-sayfa


Post a Comment

Daha yeni Daha eski

Subscribe Us

INNER POST ADS